SRA Soldering Products AO888A220V
Part No.:
AO888A220V
Manufacturer:
SRA Soldering Products
Category:
Soldering, Desoldering, Rework Stations
Package:
Datasheet:
AO888A220V.pdf
Description:
888A 2 IN 1 DIGITAL HOT AIR REWO
Shipping
AO888A220V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
SRA Soldering Products
Series:
Aoyue®
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Rework (Hot Air), Soldering
Wattage:
60W
Voltage - Input:
220V
Plug Type:
European Style Plug
Voltage - Output:
24V