Alpha & Omega Semiconductor Inc. AIP5D10K060Q4U
Part No.:
AIP5D10K060Q4U
Manufacturer:
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Category:
Power Driver Modules
Package:
23-PowerDIP Module (0.748", 19.00mm)
Datasheet:
AIP5D10K060Q4U.pdf
Description:
IPM5
Shipping
AIP5D10K060Q4U Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase Inverter
Current:
10 A
Voltage:
600 V