Alpha & Omega Semiconductor Inc. AIP3D10A060Q6N
Part No.:
AIP3D10A060Q6N
Manufacturer:
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Category:
Power Driver Modules
Package:
26-PowerDIP Module (1.146", 29.10mm)
Datasheet:
AIP3D10A060Q6N.pdf
Description:
IPM3
Shipping
AIP3D10A060Q6N Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase Inverter
Current:
10 A
Voltage:
600 V