Analog Devices Inc. ADP166ACBZ-2.2-R7
Part No.:
ADP166ACBZ-2.2-R7
Package:
4-WFBGA, WLCSP
Datasheet:
ADP166ACBZ-2.2-R7.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.2V 150MA 4WLCSP
Shipping
ADP166ACBZ-2.2-R7 Specifications
Package/Case:
4-WFBGA, WLCSP
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.2V
Current - Output:
150mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C