Automation Components, Inc. ACUCT-200-600:333
Part No.:
ACUCT-200-600:333
Manufacturer:
Automation Components, Inc.
Category:
Current Sense Transformers
Package:
Datasheet:
ACUCT-200-600:333.pdf
Description:
CURR SENSE XFMR 600A IN-LINE
Shipping
ACUCT-200-600:333 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Automation Components, Inc.
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Frequency Range:
50Hz ~ 60Hz
Type:
Non-Invasive (Split Core)
Current Rating (Amps):
600 A
Inductance:
ET (Volt-Time):
Turns Ratio - Primary:Secondary:
Current Ratio:
DC Resistance (DCR):
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Size / Dimension:
5.000" L x 1.181" W (127.00mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max):
5.020" (127.50mm)
Termination Style:
Wire Leads
Reset All
Search Similar
Result:
ACUCT-200-600:333 FAQ
1. How to order ACUCT-200-600:333 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the ACUCT-200-600:333 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ACUCT-200-600:333?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as ACUCT-200-600:333 pin diagram, ACUCT-200-600:333 datasheet?