Laird Thermal Systems, Inc. AA-150-24-22-00-00
Part No.:
AA-150-24-22-00-00
Manufacturer:
Laird Thermal Systems, Inc.
Category:
Thermoelectric, Peltier Assemblies
Package:
Datasheet:
AA-150-24-22-00-00.pdf
Description:
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 143W
Shipping
AA-150-24-22-00-00 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Laird Thermal Systems, Inc.
Series:
PowerCool
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Heat Transfer Type:
Air to Air
Power - Cooling:
143 W
Current:
7.9 A
Voltage:
24 V
Fan Location:
Cold Side / Warm Side
Power - Input:
190 W
Operating Temperature:
-10°C ~ 48°C
Weight:
11.0 lbs (5.0 kg)
Dimensions - Overall:
300mm L x 153mm W x 166.4mm H