Laird Thermal Systems, Inc. AA-060-24-23-00-10
Part No.:
AA-060-24-23-00-10
Manufacturer:
Laird Thermal Systems, Inc.
Category:
Thermoelectric, Peltier Assemblies
Package:
Datasheet:
AA-060-24-23-00-10.pdf
Description:
THERMOELECT ASSY AIR-AIR
Shipping
AA-060-24-23-00-10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Laird Thermal Systems, Inc.
Series:
PowerCool
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Heat Transfer Type:
Air to Air
Power - Cooling:
Current:
Voltage:
24 V
Fan Location:
Cold Side / Warm Side
Power - Input:
Operating Temperature:
Weight:
Dimensions - Overall:
230mm L x 122mm W x 146.9mm H