Laird Thermal Systems, Inc. AA-026-12-22-00-00
Part No.:
AA-026-12-22-00-00
Manufacturer:
Laird Thermal Systems, Inc.
Category:
Thermoelectric, Peltier Assemblies
Package:
Datasheet:
AA-026-12-22-00-00.pdf
Description:
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 25W
Shipping
AA-026-12-22-00-00 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Laird Thermal Systems, Inc.
Series:
PowerCool
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Heat Transfer Type:
Air to Air
Power - Cooling:
25 W
Current:
3.7 A
Voltage:
12 V
Fan Location:
Cold Side / Warm Side
Power - Input:
44 W
Operating Temperature:
-10°C ~ 39°C
Weight:
2.2 lbs (997.9 g)
Dimensions - Overall:
107mm L x 84mm W x 139.5mm H