MEAN WELL USA Inc. A302-600-F5
Part No.:
A302-600-F5
Datasheet:
A302-600-F5.pdf
Description:
DC/AC Inverter
Shipping
A302-600-F5 Specifications
Series:
A300-600
Packaging:
Bulk
Voltage - Output:
230VAC
Voltage - Input:
24VDC
Connector - Voltage Input:
Terminals
Power - Output Continuous:
600 W
Power - Output Surge:
1200 kW
Region Utilized:
Australia
Size:
8.27" L x 6.81" W x 2.56" H (210.0mm x 173.0mm x 65.0mm)