MEAN WELL USA Inc. A302-600-F3
Part No.:
A302-600-F3
Datasheet:
A302-600-F3.pdf
Description:
INVERTER 24VDC 600W 1 OUTLET
Shipping
A302-600-F3 Specifications
Series:
A300-600
Packaging:
Box
Voltage - Output:
230VAC
Voltage - Input:
24VDC
Connector - Voltage Input:
Terminals
Power - Output Continuous:
600 W
Power - Output Surge:
1.2 kW
Region Utilized:
Europe
Size:
8.27" L x 6.81" W x 2.56" H (210.0mm x 173.0mm x 65.0mm)