MEAN WELL USA Inc. A302-300-F3
Part No.:
A302-300-F3
Datasheet:
A302-300-F3.pdf
Description:
INVERTER 24VDC 300W 1 OUTLET
Shipping
A302-300-F3 Specifications
Series:
A300-300
Packaging:
Box
Voltage - Output:
230VAC
Voltage - Input:
24VDC
Connector - Voltage Input:
Cigarette Lighter Plug
Power - Output Continuous:
300 W
Power - Output Surge:
600 W
Region Utilized:
Europe
Size:
6.50" L x 3.46" W x 2.91" H (165.0mm x 88.0mm x 74.0mm)