MEAN WELL USA Inc. A302-150-B2
Part No.:
A302-150-B2
Datasheet:
A302-150-B2.pdf
Description:
INVERTER 24VDC 150W 1 OUTLET
Shipping
A302-150-B2 Specifications
Series:
A302-150
Packaging:
Box
Voltage - Output:
110VAC
Voltage - Input:
24VDC
Connector - AC Output:
NEMA 5-15R
Connector - Voltage Input:
Cigarette Lighter Plug
Power - Output Continuous:
150 W
Power - Output Surge:
300 W
Region Utilized:
North America
Size:
4.80" L x 2.87" W x 1.77" H (122.0mm x 73.0mm x 45.0mm)