MEAN WELL USA Inc. A301-600-B2
Part No.:
A301-600-B2
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
DC to AC (Power) Inverters
Package:
Datasheet:
A301-600-B2.pdf
Description:
INVERTER 12VDC 600W 2 OUTLET
Shipping
A301-600-B2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
A301-600
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Inverter
Voltage - Output:
110VAC
Voltage - Input:
12VDC
AC Outlets:
2
Connector - AC Output:
NEMA 5-15R
Connector - Voltage Input:
Terminals
Power - Output Continuous:
600 W
Power - Output Surge:
1.2 kW
Remote Capability:
No
Region Utilized:
North America
Size:
8.27" L x 6.81" W x 2.56" H (210.0mm x 173.0mm x 65.0mm)