MEAN WELL USA Inc. A301-300-F6
Part No.:
A301-300-F6
Datasheet:
A301-300-F6.pdf
Description:
DC/AC Inverter
Shipping
A301-300-F6 Specifications
Series:
A301-300
Packaging:
Bulk
Voltage - Output:
230VAC
Voltage - Input:
12VDC
Connector - Voltage Input:
Terminals
Power - Output Continuous:
300 W
Power - Output Surge:
600 W
Region Utilized:
United Kingdom
Size:
6.50" L x 3.46" W x 2.91" H (165.0mm x 88.0mm x 74.0mm)