MEAN WELL USA Inc. A301-300-B2
Part No.:
A301-300-B2
Datasheet:
A301-300-B2.pdf
Description:
INVERTER 12VDC 300W 2 OUTLET
Shipping
A301-300-B2 Specifications
Series:
A301-300
Packaging:
Box
Voltage - Output:
110VAC
Voltage - Input:
12VDC
AC Outlets:
2
Connector - AC Output:
NEMA 5-15R
Connector - Voltage Input:
Cigarette Lighter Plug
Power - Output Continuous:
300 W
Power - Output Surge:
600 W
Region Utilized:
North America
Size:
6.50" L x 3.46" W x 2.91" H (165.0mm x 88.0mm x 74.0mm)