MEAN WELL USA Inc. A301-150-F5
Part No.:
A301-150-F5
Datasheet:
A301-150-F5.pdf
Description:
DC/AC Inverter
Shipping
A301-150-F5 Specifications
Series:
A301-150
Packaging:
Bulk
Voltage - Output:
230VAC
Voltage - Input:
12V
Connector - AC Output:
CEE 7/7
Connector - Voltage Input:
Cigarette Lighter Plug
Power - Output Continuous:
150 W
Power - Output Surge:
300 W
Region Utilized:
Europe
Size:
4.80" L x 2.87" W x 1.77" H (122.0mm x 73.0mm x 45.0mm)