MEAN WELL USA Inc. A301-150-F4
Part No.:
A301-150-F4
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
DC to AC (Power) Inverters
Package:
Datasheet:
A301-150-F4.pdf
Description:
DC/AC Inverter
Shipping
A301-150-F4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
A301-150
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Inverter
Voltage - Output:
230VAC
Voltage - Input:
12VDC
AC Outlets:
1
Connector - AC Output:
CEE 7/7
Connector - Voltage Input:
Cigarette Lighter Plug
Power - Output Continuous:
150 W
Power - Output Surge:
300 W
Remote Capability:
No
Region Utilized:
Europe
Size:
4.80" L x 2.87" W x 1.77" H (122.0mm x 73.0mm x 45.0mm)