TT Electronics/BI 78SR50KLF
Part No.:
78SR50KLF
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
78SR50KLF.pdf
Description:
TRIMMER 50KOHM 1W SLDR HOOK SIDE
Shipping
78SR50KLF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Series:
78
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
50 kOhms
Power (Watts):
1W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C