TT Electronics/BI 78SR100KLF
Part No.:
78SR100KLF
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
78SR100KLF.pdf
Description:
TRIMMER 100K OHM 1W SLD HK
Shipping
78SR100KLF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Series:
78
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Power (Watts):
1W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C