TT Electronics/BI 78LR500KLF
Part No.:
78LR500KLF
Datasheet:
78LR500KLF.pdf
Description:
TRIMMER 500K OHM 1W WIRE LEADS
Shipping
78LR500KLF Specifications
Resistance:
500 kOhms
Power (Watts):
1W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C