TT Electronics/BI 78LR200KLF
Part No.:
78LR200KLF
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
78LR200KLF.pdf
Description:
TRIMMER 200K OHM 1W WIRE LEADS
Shipping
78LR200KLF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Series:
78
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
200 kOhms
Power (Watts):
1W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C