TT Electronics/BI 78LR10KLF
Part No.:
78LR10KLF
Datasheet:
78LR10KLF.pdf
Description:
TRIMMER 10K OHM 1W WIRE LEADS
Shipping
78LR10KLF Specifications
Resistance:
10 kOhms
Power (Watts):
1W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C