Murata Power Solutions Inc. 78250MC-R
Part No.:
78250MC-R
Manufacturer:
Murata Power Solutions Inc.
Category:
Specialty Transformers
Package:
Datasheet:
78250MC-R.pdf
Description:
XFRMR MAX250 1.5KVDC 2.5 MH SMD
Shipping
78250MC-R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Power Solutions Inc.
Series:
78250
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Inductance:
2 mH
For Use With/Related Products:
MAX250/MAX251
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.354" L x 0.375" W (9.00mm x 9.52mm)
Height - Seated (Max):
0.250" (6.35mm)