Grayhill Inc. 70-ODC24R
Part No.:
70-ODC24R
Manufacturer:
Grayhill Inc.
Category:
I/O Relay Modules
Package:
Datasheet:
70-ODC24R.pdf
Description:
DC OUTPUT MODULE 500MA
Shipping
70-ODC24R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Grayhill Inc.
Series:
70
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
DC Output Module
Color:
Red
Style:
Standard
Voltage - Input:
24VDC
Current - Input:
16 mA
Voltage - Output:
0 ~ 120VAC, 0 ~ 100VDC
Current - Output:
500mA