Grayhill Inc. 70M-OAC15
Part No.:
70M-OAC15
Manufacturer:
Grayhill Inc.
Category:
I/O Relay Modules
Package:
Datasheet:
70M-OAC15.pdf
Description:
AC OUTPUT MODULE 3A
Shipping
70M-OAC15 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Grayhill Inc.
Series:
70
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
AC Output Module
Color:
Black
Style:
Mini
Voltage - Input:
15VDC
Current - Input:
9 mA
Voltage - Output:
24 ~ 140VAC
Current - Output:
3A