TT Electronics/BI 67WR50KLF
Part No.:
67WR50KLF
Datasheet:
67WR50KLF.pdf
Description:
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
67WR50KLF Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
50 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.375" x 0.195" Face (9.53mm x 4.95mm)