TT Electronics/BI 43WR20LFTR
Part No.:
43WR20LFTR
Datasheet:
43WR20LFTR.pdf
Description:
TRIMMER 20 OHM 0.125W J LEAD TOP
Shipping
43WR20LFTR Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
20 Ohms
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.161" x 0.125" Face (4.10mm x 3.18mm)