TT Electronics/BI 43WR200KLFTB
Part No.:
43WR200KLFTB
Datasheet:
43WR200KLFTB.pdf
Description:
TRIMMER 200K OHM 0.125W J LEAD
Shipping
43WR200KLFTB Specifications
Packaging:
Tube
Resistance:
200 kOhms
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.162" x 0.125" Face (4.12mm x 3.18mm)