TT Electronics/BI 43WR10KLFTB
Part No.:
43WR10KLFTB
Datasheet:
43WR10KLFTB.pdf
Description:
TRIMMER 10KOHM 0.125W J LEAD TOP
Shipping
43WR10KLFTB Specifications
Packaging:
Tube
Resistance:
10 kOhms
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.161" x 0.125" Face (4.10mm x 3.18mm)