Siemens 3RP25052RW30
Part No.:
3RP25052RW30
Manufacturer:
Siemens
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
3RP25052RW30.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 100HR 3A 250V
Shipping
3RP25052RW30 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Siemens
Series:
SIRIUS
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Relay Type:
Mechanical Relay
Function:
Programmable (Multi-Function)
Circuit:
DPDT (2 Form C)
Delay Time:
0.05 Sec ~ 100 Hrs
Contact Rating @ Voltage:
3A @ 250VAC