Tamura 3FL40-150
Part No.:
3FL40-150
Datasheet:
3FL40-150.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 6VA TH
Shipping
3FL40-150 Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 20V, Series 40V
Current - Output (Max):
Parallel 300mA, Series 150mA
Power - Max:
6VA
Size / Dimension:
47.60mm L x 39.60mm W
Height - Seated (Max):
21.60mm