Tamura 3FL34-340
Part No.:
3FL34-340
Datasheet:
3FL34-340.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 12VA TH
Shipping
3FL34-340 Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 17V, Series 34V
Current - Output (Max):
Parallel 680mA, Series 340mA
Power - Max:
12VA
Size / Dimension:
63.50mm L x 50.80mm W
Height - Seated (Max):
27.05mm