Bourns Inc. 3684S-1-104L
Part No.:
3684S-1-104L
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Value Display Potentiometers
Package:
Datasheet:
3684S-1-104L.pdf
Description:
VALUE DISPLAY POT 100K 2W PNL MT
Shipping
3684S-1-104L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
3680
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Power (Watts):
2 W
Tolerance:
±3%
Adjustment Type:
Push Button
Number of Characters:
4.0
Mounting Type:
Panel Mount
Size / Dimension:
Square - 1.870" L x 0.930" W x 1.050" H (47.50mm x 23.62mm x 26.67mm)