Bourns Inc. 3683S-1-105L
Part No.:
3683S-1-105L
Datasheet:
3683S-1-105L.pdf
Description:
VALUE DISPLAY POT 1M 2W PNL MT
Shipping
3683S-1-105L Specifications
Resistance:
1 MOhms
Power (Watts):
2 W
Tolerance:
±3%
Number of Characters:
3.0
Size / Dimension:
Square - 1.460" L x 0.930" W x 1.050" H (37.08mm x 23.62mm x 26.67mm)