Bourns Inc. 3682S-1-104L
Part No.:
3682S-1-104L
Datasheet:
3682S-1-104L.pdf
Description:
VALUE DISPLAY POT 100K 2W PNL MT
Shipping
3682S-1-104L Specifications
Resistance:
100 kOhms
Power (Watts):
2 W
Tolerance:
±3%
Number of Characters:
2.0
Size / Dimension:
Square - 1.050" L x 0.930" W x 1.050" H (26.67mm x 23.62mm x 26.67mm)