Bourns Inc. 3386X-1-204TLF
Part No.:
3386X-1-204TLF
Datasheet:
3386X-1-204TLF.pdf
Description:
TRIMMER 200KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
3386X-1-204TLF Specifications
Resistance:
200 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Adjustment Type:
Side Finger Adjustment
Size / Dimension:
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)