Bourns Inc. 3386W-1-100LF
Part No.:
3386W-1-100LF
Datasheet:
3386W-1-100LF.pdf
Description:
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
3386W-1-100LF Specifications
Resistance:
10 Ohms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Adjustment Type:
Side Adjustment
Size / Dimension:
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)