Bourns Inc. 3386U-1-502ALF
Part No.:
3386U-1-502ALF
Datasheet:
3386U-1-502ALF.pdf
Description:
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
3386U-1-502ALF Specifications
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
5 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)