Bourns Inc. 3386T-1-253LF
Part No.:
3386T-1-253LF
Datasheet:
3386T-1-253LF.pdf
Description:
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
3386T-1-253LF Specifications
Resistance:
25 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)