Bourns Inc. 3386P-1-200
Part No.:
3386P-1-200
Datasheet:
3386P-1-200.pdf
Description:
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
3386P-1-200 Specifications
Resistance:
20 Ohms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)