Bourns Inc. 3386H-EY5-202LF
Part No.:
3386H-EY5-202LF
Datasheet:
3386H-EY5-202LF.pdf
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
3386H-EY5-202LF Specifications
Packaging:
Tube
Resistance:
2 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)