Bourns Inc. 3386H-1-224LF
Part No.:
3386H-1-224LF
Datasheet:
3386H-1-224LF.pdf
Description:
TRIMMER 220KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
3386H-1-224LF Specifications
Resistance:
220 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Adjustment Type:
Side Adjustment
Size / Dimension:
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)