Bourns Inc. 3386H-1-205LF
Part No.:
3386H-1-205LF
Datasheet:
3386H-1-205LF.pdf
Description:
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
3386H-1-205LF Specifications
Resistance:
2 MOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)