Bourns Inc. 3362P-1-204
Part No.:
3362P-1-204
Datasheet:
3362P-1-204.pdf
Description:
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
3362P-1-204 Specifications
Resistance:
200 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Rectangular - 0.275" x 0.260" Face (6.99mm x 6.60mm)