Bourns Inc. 3339W-1-104
Part No.:
3339W-1-104
Datasheet:
3339W-1-104.pdf
Description:
TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
3339W-1-104 Specifications
Resistance:
100 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.375" x 0.320" Face (9.53mm x 8.13mm)