Bourns Inc. 3339P-1-102
Part No.:
3339P-1-102
Datasheet:
3339P-1-102.pdf
Description:
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
3339P-1-102 Specifications
Resistance:
1 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Round - 0.300" Dia (7.62mm)