Bourns Inc. 3329W-1-101LF
Part No.:
3329W-1-101LF
Datasheet:
3329W-1-101LF.pdf
Description:
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
3329W-1-101LF Specifications
Resistance:
100 Ohms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.260" x 0.330" Face (6.60mm x 8.38mm)