Bourns Inc. 3329P-1-500LF
Part No.:
3329P-1-500LF
Datasheet:
3329P-1-500LF.pdf
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
3329P-1-500LF Specifications
Resistance:
50 Ohms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Round - 0.250" Dia (6.35mm)