Bourns Inc. 3329P-1-204LF
Part No.:
3329P-1-204LF
Datasheet:
3329P-1-204LF.pdf
Description:
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
3329P-1-204LF Specifications
Resistance:
200 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Round - 0.250" Dia (6.35mm)