Bourns Inc. 3329H-1-252LF
Part No.:
3329H-1-252LF
Datasheet:
3329H-1-252LF.pdf
Description:
TRIMMER 2.5K OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
3329H-1-252LF Specifications
Resistance:
2.5 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Round - 0.250" Dia (6.35mm)